Finanční výkonnost kapitálové společnosti

Název práce: Finanční výkonnost kapitálové společnosti
Autor(ka) práce: Fašinová, Kristýna
Vedoucí práce: Pevná, Jana
Oponenti práce: Závodná, Lucie Sára
Hlavním cílem bakalářské práce je zhodnotit finanční výkonnost společnosti OMEGA, s. r. o. v období 2016 až 2019. Ke splnění cíle jsou aplikovány základní nástroje, kterými jsou klasické ukazatele rentability a z moderních měřítek finanční výkonnosti ukazatel ekonomická přidaná hodnota. Dílčími cíli bakalářské práce je zjistit, které dílčí faktory ovlivňují vrcholový ukazatel rentabilita vlastního kapitálu a provést komparaci zjištěné finanční výkonnosti analyzované společnosti s odvětvím. Analýzy jsou provedeny na základě dat z účetních výkazů analyzované společnosti a dat zveřejněných Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky. Stanovení metod pro posouzení finanční výkonnosti podniku vychází z teoretických poznatků. V závěru jsou shrnuty zjištěné výsledky a navržena případná doporučení pro zlepšení finanční výkonnosti OMEGA, s. r. o.
Klíčová slova: Finanční výkonnost; Kapitálová společnost; Rentabilita; Ekonomická přidaná hodnota
Název práce: Financial performance of the capital copmany
Autor(ka) práce: Fašinová, Kristýna
Vedoucí práce: Pevná, Jana
Oponenti práce: Závodná, Lucie Sára
The main goal of the bachelor’s thesis is evaluation of the financial performance of OMEGA inc. during period from 2016 to 2019. To achieve the objective, key components are applied, which are classical profitability indicators and economic value added from modern measures of financial performance indicator. The sub-objectives of the bachelor’s thesis are to find out which partial factors influence the top indicator of return on equity and to compare the determined financial performance of the analysed company with the industry. The analyses are carried out on the basis of datas form the financial statements of the analysed company and datas published by the Ministry of Industry and Trade of the Czech Republic. The determination of methods for assessing the financial performance of a company is based on theoretical knowledge. In the end, the obtained results are summarised and appropriate recommendations for improving the financial performance of OMEGA, inc.
Klíčová slova: Financial performance; Capital company; Profitability; Economic value added

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu