Návrh elektronického volebního systému využívající technologii blockchain

Název práce: Design of an electronic election system using blockchain technology
Autor(ka) práce: Tkačik, Vladislav
Vedoucí práce: Bruckner, Tomáš
Oponenti práce: Karkošková, Soňa
Jazyk práce: English
This thesis deals with e-voting and designing an appropriate e-voting system based on blockchain technology for elections in the Czech Republic and its Parliament election. This thesis consists of a research of e-voting systems and a practical part, which consists of designing the voting system itself. In the first part, the first goal is to provide information and knowledge upon which the practical part of this thesis is based on. The author will acquire this information by an in-depth analysis of electronic voting and by studying already realised e-voting systems as well as voting systems based on blockchain and also their design proposals. The second goal is to create a suitable design of a voting system based on blockchain by using knowledge acquired in the first part.
Klíčová slova: Electronic elections; digital election system; blockchain; blockchain elections; elections; design of a blockchain election system
Název práce: Návrh elektronického volebního systému využívající technologii blockchain
Autor(ka) práce: Tkačik, Vladislav
Vedoucí práce: Bruckner, Tomáš
Oponenti práce: Karkošková, Soňa
Jazyk práce: English
TKAČIK, V. Návrh elektronických voleb založených na technologii blockchain. Bakalářská práce. Praha 2020. Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta Informatiky a Statistiky. Vedoucí práce Ing. Tomáš Bruckner, Ph.D. Tato bakalářská práce pojednává o problematice elektronických voleb a návrhu vhodného elektronického volebního systému využívající technologii blockchain pro Českou republiku a její parlamentní volby. Obsahem práce bude rešerše problematiky elektronických voleb a dále část praktická, která se zabývá již samostatným návrhem volebního systému. První částí a zároveň také prvním cílem je poskytnout informace a znalosti, které poslouží autorovi pro vypracování praktické části práce. Tyto znalosti autor nabude důkladnou rešerší problematiky elektronických voleb a prostudováním již dříve realizovaných volebních systémů využívající blockchain i jejich návrhů. Druhým cílem je za pomocí nabytých znalostí vytvořit vhodný návrh volebního systému a jeho implementaci. Autor provede analýzu, díky které bude moci tohoto cíle dosáhnout.
Klíčová slova: volby; Elektronické volby; blockchain volby; blockchain; návrh blockchainového volebního systému; digitální volební systém

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky