Komparativní analýza FinTech trhu ČR a SR

Název práce: Komparatívna analýza FinTech trhu ČR a SR
Jazyk práce: Slovensky
Táto práca poukazuje na dôležitosť a rýchle tempo vývoja finančných technológií a inovácií v pôsobení finančných inštitúcií. Zaoberá sa samotným významom pojmu Fintech, jeho vývojom a tiež diferencuje jeho segmenty a produkty, ktoré následne podrobnejšie vysvetľuje. V empirickej časti porovnáva český a slovenský trh, kde poukazuje na ich vlastnosti a podmienky. Cieľom práce je porovnať tieto dve krajiny a poukázať ako na vývoj technológií v každom zo štátov, tak aj na schopnosť spotrebiteľov tieto technológie využívať.
Klíčová slova: Alternatívne platby; Peer-to-peer pôžičky; Inovácie; PSD2; RegTech; Finančná gramotnosť ; FinTech
Název práce: Comparative analysis of the FinTech market in Czech Republic and Slovak Republic
Jazyk práce: Slovensky
This thesis points out the importance of financial technologies and innovations in the operations of financial institutions. It deals with the very meaning of the term FinTech and also its development. FinTech´s products and segments are differentiated and then further explained in more detail. The empirical part consists of different approaches in the Czech and Slovak market with focus on their main properties and conditions. The aim of this thesis is to compare these two countries and point out the development of technology in each country as well as the ability of consumers to use them.
Klíčová slova: RegTech; Innovations; PSD2; FinTech; Peer-to-peer lending ; Alternative payments ; Financial literacy
Název práce: Komparativní analýza FinTech trhu ČR a SR
Jazyk práce: Slovensky
Tato práce poukazuje na důležitost a také na rychlé tempo vývoje finančních technologií a inovací v rámci finančních institucí. Zabýva se samotným významem pojmu FinTech, jeho vývojem a také diferencuje jeho segmenty a produkty, které následně podrobněji vysvětluje. V empirické části porovnáva český a slovenský trh, kde poukazuje na jejich vlastnosti a podmínky. Cílem práce je porovnat tyto dvě země a poukázat jak na vývoj technologií v obou státech, tak i na schopnost spotřebitelů tyto technologie využívat.
Klíčová slova: Finanční gramotnost; Alternativní platby ; FinTech; RegTech; Inovace; PSD2; Peer-to-peer půjčky

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví