Metodika životního pojištění pro pojišťovací zprostředkovatele

Název práce: Metodika životního pojištění pro pojišťovací zprostředkovatele
Autor(ka) práce: Urbanová, Markéta
Vedoucí práce: Ducháčková, Eva
Oponenti práce: Bouček, Karel
Předmětem této bakalářské práce je vytvoření metodiky životního pojištění pro pojišťovací zprostředkovatele. V první části práce jsou uvedena teoretická východiska pro praktickou část. Ve druhé části jsou potenciální zájemci o pojištění rozřazeni na základě vybraných kritérií do osmi skupin, kterým je pak následně přiřazena doporučená konstrukce životního pojištění v podmínkách českého pojistného trhu, a to z hlediska doplňkových pojištění k základnímu pojištění pro případ smrti, jejichž přehled je v práci také uveden, a z hlediska velikosti pojistných částek.
Klíčová slova: rizikové životní pojištění; doplňkové pojištění; pojistná částka; životní pojištění
Název práce: The Life Insurance Methodology for Insurance Intermediaries
Autor(ka) práce: Urbanová, Markéta
Vedoucí práce: Ducháčková, Eva
Oponenti práce: Bouček, Karel
This bachelor thesis focuses on the creation of life insurance methodology for insurance intermediaries. In the first part, the theoretical background is defined for the practical part. In the second part, the prospective policy holders are divided into eight groups, depending on the selected criteria, and certain insurance elements are recommended to each of the groups in conditions of the Czech insurance market. The elements, taken in consideration, are different kinds of supplementary insurance which are also stated in this thesis, and sum insured.
Klíčová slova: life insurance; term life insurance; supplementary insurance; sum insured

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví