Analýza ziskovosti zakázek na příkladu konkrétního podniku

Název práce: Analýza ziskovosti zakázek na příkladu konkrétního podniku
Autor(ka) práce: Nováková, Barbora
Vedoucí práce: Knorová, Kateřina
Oponenti práce: Křehnáčová, Aneta
Tato bakalářská práce se zabývá analýzou ziskovosti zakázek na příkladu konkrétního podniku, který poskytuje služby k ochraně majetku. V teoretické části jsou vymezeny základní pojmy využívané v této práci. Dále je věnován prostor členění nákladů, kalkulaci a alokaci nákladů. V poslední kapitole teoretické části jsou uvedena specifika pro podniky poskytující služby. Praktická část popisuje činnost vybrané společnosti, její přístup k nákladům a jejich alokaci na zakázky. V dalších kapitolách je dosavadní přístup hodnocen a je navržen způsob nový. Nakonec je provedena analýza ziskovosti vybraných zakázek a také jsou kladena doporučení podniku.
Klíčová slova: náklady; služby; kalkulace; marže; analýza ziskovosti
Název práce: Profit analysis of contracts within specific company
Autor(ka) práce: Nováková, Barbora
Vedoucí práce: Knorová, Kateřina
Oponenti práce: Křehnáčová, Aneta
This bachelor thesis is focused on profit analysis of the contracts within specific company which offers services for property protection. The key terms used in this thesis are defined in the theoretical part. There is also space given to cost breakdown, calculation and cost allocation. In the last chapter of the theoretical part, there are discussed specification of service companies. The practical part describes the main activity of the chosen firm and its stance to cost and their allocation. The next chapters evaluate the existing approach to costs and propose the new one. The profit analysis is carried out in the last chapter and after that there are some recommendation for the organisation.
Klíčová slova: costs; calculation; margin; services; profit analysis

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra manažerského účetnictví