Analýzu odchylek ve vývoji zisku

Název práce: Analýzu odchylek ve vývoji zisku
Autor(ka) práce: Marková, Tereza
Vedoucí práce: Šoljaková, Libuše
Oponenti práce: Menšík, Michal
Obsahem práce je analýza faktorů, které ovlivňují vývoj zisku, a to jak z hlediska věcného (náklady, cena, objemu), tak i jiných veličin např. vývoje měnových kurzů, inflace, apod. Analýza může být prováděna vzhledem k vývoji v čase (porovnání výsledků za minulá období), tak i vzhledem k rozpočtovaným hodnotám. V teoretické části jsou představeny jednotlivé faktory ovlivňující vývoj zisku a jejich odchylky. V rámci aplikační části této bakalářské práce je analýza odchylek ve vývoji zisku prováděná vzhledem k vývoji v čase v konkrétní výrobní společnosti LATECOERE Czech Republic, s. r. o. Sledované odchylky jsou následně analyzovány a vzhledem k jejich vzniku odůvodněny. Na konci práce je věnován prostor očekávanému vývoji do budoucnosti vzhledem k pandemii koronaviru.
Klíčová slova: Analýza odchylek; Manažerské účetnictví; Zisk
Název práce: Analysis of the Deviations in Profit Development
Autor(ka) práce: Marková, Tereza
Vedoucí práce: Šoljaková, Libuše
Oponenti práce: Menšík, Michal
The subject of this bachelor thesis is the analysis of factors that affect the development of profit, both factual aspect (costs, price, volume) and other variables such as the development of exchange rates, inflation, etc. The analysis can be performed with respect to development over time (results comparison of previous periods) as well as with regard to the budget values. The theoretical part presents the individual factors that affect the development of profit and their deviations. Within the application part of this bachelor thesis, the analysis of the deviations in profit development is performed with respect to development over time in a factual production company LATECOERE Czech Republic, s. r. o. The monitored deviations are analyzed and their origin is reasoned. The expected future development of profit thanks to the coronavirus pandemic is mentioned at the end of the thesis.
Klíčová slova: Management accounting; Profit; Deviations Analysis

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví