Název práce: Aplikace marketingu v činnosti politických stran a osobností - efekt trumpismu v politickém marketingu
Autor(ka) práce: Tlamsová, Veronika
Vedoucí práce: Boučková, Jana
Oponenti práce: Černá, Jitka
Diplomová práce zkoumá efekt trumpismu v politickém marketingu. Tento efekt je nejprve zkoumán na politické kampani Donalda Trumpa v prezidentských volbách ve Spojených státech v letech 2016 a 2020. Poté je výzkum soustředěn na kampaně tří vybraných politických stran do Evropského parlamentu v roce 2019. Těmito stranami jsou – Fidesz (Maďarsko), Reform UK (Velká Británie) a SPD (Česká republika). Cílem práce je zjistit relevanci trumpismu a osoby Donalda Trumpa pro politický marketing a jeho význam v marketingu vybraných politických stran. K dosažení cíle je použita obsahová analýza twitterových nebo facebookových příspěvků jednotlivých stran a samotného Donalda Trumpa. Dále byl proveden polostrukturovaný hloubkový rozhovor na téma trumpismu a jeho přítomnosti v politickém marketingu s novinářem Martinem Řezníčkem z České televize. Na základě tohoto výzkumu jsou poté vyvozeny závěry pro americký a evropský politický marketing.
Klíčová slova: politický marketing; trumpismus; Donald Trump; Fidesz; SPD; Reform UK
Název práce: Application of marketing in the actions of political parties and personalities – the effect of Trumpism in political marketing
Autor(ka) práce: Tlamsová, Veronika
Vedoucí práce: Boučková, Jana
Oponenti práce: Černá, Jitka
This master’s thesis examines the effect of Trumpism in political marketing. This effect is first examined on the US presidential elections’ campaign of Donald Trump in 2016 and 2020. Then the research focuses on the campaigns of three selected political parties for the election into the European Parliament in 2019. Those policitical parties are – Fidesz (Hungary), Reform UK (Great Britain) and SPD (Czech Republic). The aim of this thesis is to determine the relevance of Trumpism and Donald Trump for political marketing and its importance in the marketing of selected political parties. The research methods were the following, a content analysis of Twitter or Facebook posts of the parties and Donald Trump himself and a semi-structured in-depth interview on the topic of Trumpism and its presence in political marketing was conducted with a journalist, Martin Řezníček, from Česká televize. Based on this research, conclusions are then drawn not only for American and European political marketing.
Klíčová slova: Political marketing; Trumpism; Donald Trump; Fidesz; SPD; Reform UK

Studijní program / obor: Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská