Název práce: Ocenění obchodního závodu BOHEMIA ENERGY entity s.r.o. metodou tržního porovnání
Autor(ka) práce: Zabalueva, Alena
Vedoucí práce: Pláničková, Markéta
Oponenti práce: Jahodová, Lucie
Tato diplomová práce je věnovaná ocenění společnosti BOHEMIA ENERGY entity s. r. o., která je dodavatelem elektřiny a plynu a působí na území České republiky. Ocenění je založeno na databázích typu S&P Capital IQ a Mergermarket i veřejně dostupných informacích a je provedeno k 31. prosinci 2019. Cílem práce je nalezení tržní hodnoty oceňované společnosti metodou tržního porovnání. Práce je zaměřena na výběr konkrétních společností, které jsou pak využity pro odvození násobku při určení tržní hodnoty BOHEMIA ENERGY entity s.r.o. Práce je rozdělena do pěti částí, které se věnují (i) základním údajům o ocenění, (ii) popisu oceňované společnosti, její historii a současné činnosti, (iii) strategické analýze, (iv) finanční analýze a (v) výslednému ocenění společnosti.
Klíčová slova: BOHEMIA ENERGY entity s. r. o.; ocenění společnosti; metoda tržního porovnání; tržní násobky; transakční násobky
Název práce: Valuation of the company BOHEMIA ENERGY entity s. r. o
Autor(ka) práce: Zabalueva, Alena
Vedoucí práce: Pláničková, Markéta
Oponenti práce: Jahodová, Lucie
This master thesis covers valuation of the company BOHEMIA ENERGY entity s. r. o. The company operates as a supplier of electricity and gas in the Czech Republic. The valuation is based on databases such as S&P Capital IQ, Mergemarket and publicly available information. Valuation date was set at 31 December 2019. The goal of this thesis is to find market value of the company utilizing market approach. The thesis is focused on finding exact companies that would be used to derive multiples for determination of the company’s market value. The thesis is divided into five parts, in which the following is stated: (i) basic information about the valuation, (ii) description of the company’s operations and its history, (iii) strategic analysis, (iv) financial analysis and (v) valuation of the company.
Klíčová slova: company valuation; market approach; market multiples; transaction multiples; BOHEMIA ENERGY entity s. r. o.

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance a oceňování podniku
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 7. 3. 2021