Ocenění podniku WYMA EUROPE, s.r.o. s modelací zadlužení

Autor(ka) práce: Pištorová, Anna
Vedoucí práce: Podškubka, Tomáš
Oponenti práce: Slavík, Petr
Cílem této práce je stanovit tržní hodnotu společnosti WYMA EUROPE s. r. o. k datu ocenění 1. 4. 2020 pro účely potenciálního kupujícího. Na úvod diplomové práce je představena oceňovaná společnost, dále je provedena strategická a finanční analýza. V další části práce jsou analyzovány a prognózovány generátory hodnoty a je sestaven finanční plán. Hlavní část práce je věnována ocenění podniku, jako hlavní metoda je vybrána metoda DCF Entity, která je doplněna metodou tržního porovnání na základě odvětvových násobitelů. Na závěr je provedena modelace zadlužení včetně ocenění.
Klíčová slova: strategická analýza; generátory hodnoty; DCF Entity; Wyma; finanční analýza; ocenění podniku; tržní porovnání; zadlužení
Název práce: Valuation of WYMA EUROPE s. r. o. with Debt Modelation
Autor(ka) práce: Pištorová, Anna
Vedoucí práce: Podškubka, Tomáš
Oponenti práce: Slavík, Petr
The goal of this diploma thesis is to determine the market value of WYMA EUROPE s. r. o. on the date of valuation of April 1, 2020, for the purposes of a potential buyer. The first part of the thesis introducing the evaluated company, followed by a strategic and financial analysis. The next part of the thesis is focused on value drivers and the compilation of a financial plan. The main part of the thesis is devoted to the valuation of the company, the primary chosen method is the DCF Entity method, which is supplemented by the method of market comparison based on market multipliers. Finally, there is an indebtedness modelling, including valuation.
Klíčová slova: strategic analysis; Wyma; financial analysis; value drivers; business valuation; DCF Entity; market comparison; indebtedness

Studijní program / obor: Finance a oceňování podniku
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku