Komunikační strategie bezobalového obchodu

Název práce: Komunikační strategie bezobalového obchodu
Autor(ka) práce: Rubášová, Daniela
Vedoucí práce: Procházková, Markéta
Oponenti práce: Hudcová, Tereza
Cílem této diplomové práce je zjistit, zda disponují obyvatelé Klatov bariérami vůči konceptu bezobalového nakupování a na základě zjištěných informací zpracovat komunikační strategii místního bezobalového obchodu. Pro účely této práce byly stanoveny výzkumné otázky zaměřené na zjištění bariér vůči tomuto konceptu a způsob jeho přiblížení potenciálním zákazníkům. Pro jejich zpracování bylo použito kvalitativní šetření provedené hloubkovými rozhovory, na které následně navazovalo kvantitativní šetření prostřednictvím dotazníků. Výzkum ukázal, že respondenti vykazují obavy z průběhu nakupování v bezobalovém obchodě, tento koncept vnímají jako něco nového. Upřednostňují ty obchody, na které jsou již zvyklí. Na základě zjištěných výsledků byla zpracována komunikační strategie složená z několika kampaní, jejichž účelem je vysvětlení výhod bezobalového nakupování a vyvrácení některých negativních asociací.
Klíčová slova: Etická spotřeba ; Komunikační strategie ; Bezobalový obchod ; Zero waste
Název práce: Communication strategy of the zero waste store
Autor(ka) práce: Rubášová, Daniela
Vedoucí práce: Procházková, Markéta
Oponenti práce: Hudcová, Tereza
The aim of this Master’s Thesis is to find out whether the residents of Klatovy have prejudices against the concept of package free shopping and based on it develop a communication strategy of the local zero waste store. For the purpose of this thesis research questions were set. These questions were focused on barriers to this concept and the way how to bring it closer to potential customers. The data were collected by the qualitative survey conducted by in-depth interviews followed by quantitative questionnaries. Results of the survey have shown that respondents are concerned how shopping in zero waste stores takes place, perceiving this concept is something new. They prefer the stores they are already used to. Based on results a communication strategy was developed consisting of a few campaigns. The purpose of the campaigns is to present the benefits of package free shopping and break some negative associations.
Klíčová slova: Communication strategy ; Zero Waste Stores; Zero Waste ; Ethical Consumption

Studijní program / obor: Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská