Ocenění UniCredit Bank, a.s

Autor(ka) práce: Prokhorov, Evgeny
Vedoucí práce: Hrdý, Milan
Oponenti práce: Nohýnková, Barbora
Cílem této diplomové práce je ocenění UniCredit Bank, a.s. Práce je rozdělena do dvou částí na teoretickou a praktickou. V první části jsou popsány specifika bankovního odvětví pro účely oceňování. Teoretická část je doplněna popisem a analýzou jednotlivých metod oceňování komerčních bank. Ve druhé části je uvedena stručná charakteristika UniCredit Bank, a.s. Poté následuje finanční a strategická analýza banky včetně sestavení finančního plánu. Závěrem práce je samotné ocenění dvěma vybranými oceňovacími metodami a stanovení výsledné hodnoty.
Klíčová slova: oceňování bank; UniCredit Bank; výnosové ocenění; obligační cenový model
Název práce: UniCredit Bank a.s. valuation
Autor(ka) práce: Prokhorov, Evgeny
Vedoucí práce: Hrdý, Milan
Oponenti práce: Nohýnková, Barbora
The aim of this diploma thesis is a valuation of UniCredit Bank, a.s. The thesis is separated into two parts – theoretical and empirical. The first part describes the specifics of the banking sector for valuation purposes. Theoritical part is completed with description and analysis of individual methods of valuation of commercial banks. The second part introduces a brief description of UniCredit Bank, a.s. The financial and strategic analysis of the bank come after, including the financial plan. As a conclusion, the actual valuation is performed by selected two valuation methods and the final value is determined.
Klíčová slova: Bank valuation; UniCredit Bank; discounted return valuation; bond pricing model

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance a oceňování podniku
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku