Využití Raspberry Pi jako centrály pro Apple HomeKit

Autor(ka) práce: Stibor, Tomáš
Vedoucí práce: Luc, Ladislav
Oponenti práce: Veber, Jaromír
Tato bakalářská práce se zabývá vytvořením vlastní centrály pro technologii Apple HomeKit. V první části práce je představení a prezentace minipočítače Raspberry Pi, platformy Apple HomeKit, platformy Arduino a protokolu MQTT. V další části práce je popsáno, jak zprovoznit minipočítač Raspberry Pi obyčejným uživatelem. V poslední části práce je popsáno, jak nainstalovat a nastavit potřebný software na minipočítači Raspberry Pi, který bude sloužit jako centrála pro senzory v domácnosti. Nalezneme zde i informace o tom, jak nastavit, naprogramovat a připojit vlastní senzory (např. teploměr a vlhkoměr). V poslední části práce také nalezneme informace o tom, jak centrálu Raspberry Pi přidat do iOS aplikace Domácnost a využívat tak její jednoduché grafické prostředí. Jsou zde uvedeny i celkové náklady na tento projekt.
Klíčová slova: Homebridge; Linux; Apple HomeKit; Arduino; Raspberry Pi; iOS
Název práce: Using Raspberry Pi as a base for Apple HomeKit
Autor(ka) práce: Stibor, Tomáš
Vedoucí práce: Luc, Ladislav
Oponenti práce: Veber, Jaromír
This bachelor thesis is about creating own base for technology called Apple HomeKit. The first part of thesis is about introducing and presenting minicomputer Raspberry Pi, platform Apple HomeKit, platform Arduino and communication protocol MQTT. In the next part there is description about how to set and install Raspberry Pi as a common user. The phase part is about description how to install and set required software on Raspberry Pi. There is an information about setting and programming own sensors (thermometer and humidity sensor) and how to add our base with these sensors into the iOS application called Home. Costs overview is included in this part too.
Klíčová slova: Apple HomeKit; iOS; Raspberry Pi; Linux; Arduino; Homebridge

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika