SEO optimalizace webových stránek

Název práce: SEO optimalizace webových stránek
Autor(ka) práce: Komárek, Miroslav
Vedoucí práce: Molnár, Zdeněk
Oponenti práce: Brdek, Vladimír
Cílem této práce je popsat a analyzovat metody a techniky používané při optimalizaci webových stránek pro fulltextové vyhledávače (SEO). Práce syntetizuje teoretické poznatky získané z odborných zdrojů a ze zkušeností autora. Metody SEO optimalizace jsou rozděleny do dvou hlavních oddílů podle oblasti působení. On Page faktory, nebo-li faktory vyskytující se na webových stránkách a Off Page faktory, nebo-li faktory, které působí na optimalizované webové stránky a nevyskytují se na nich. V závěru práce je uvedena případová studie, na které byly aplikovány získané teoretické poznatky. Případová studie vychází z reálného projektu a je doplněna o podrobnou analýzu dosažených výsledků a to včetně ekonomických ukazatelů.
Klíčová slova: PageRank; BadRank; S-rank; faktory; On Page; Off Page; vyhledávač; fulltextový; stránka; webová; klíčové slovo; SEO; optimalizace
Název práce: Search Engine Optimization
Autor(ka) práce: Komárek, Miroslav
Vedoucí práce: Molnár, Zdeněk
Oponenti práce: Brdek, Vladimír
The goal of this thesis is to analyze methods and techniques applying to Search Engine Optimization (SEO). The thesis combines theoretical knowledge extracted from scientific sources and from author's experiences. Search Engine Optimization methods are divided into two major chapters according to sphere of their activity. On Page Factors -- factors occuring on web pages and Off Page Factors -- factors affecting web pages but occuring out of web pages. There is a case study at the end of this thesis. Acquired knowledge are used there. The case study is based on real-world project and includes detailed results and economical indicators.
Klíčová slova: BadRank; S-rank; PageRank; search; SEO; Keyword; Optimization; fulltext; page; web; Factor; On Page; Off Page

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií