Návrh a využití modelů pro podporu geomarketingu v komerční sféře

Název práce: Návrh a využití modelů pro podporu geomarketingu v komerční sféře
Autor(ka) práce: Klika, Pavel
Vedoucí práce: Jašek, Pavel
Oponenti práce: Šperková, Lucie
Práce se zabývá moderním způsobem segmentace trhu, konkrétně tvorbou a implementací modelů využívajících statistické metody, interní data a veřejně dostupné informace. Modely by měly sloužit komerčnímu využití ve vztahu Business to Customer. Výstupem práce je analýza datových zdrojů, stavba logiky a aplikace modelů pro podporu rozhodování a segmentaci trhu ve společnosti nabízející internetové připojení. Cílem práce je ověření, zda jsou takovéto modely vhodným nástrojem pro podporu rozhodování, získání konkurenční výhody a indikaci rizikových aktivit z různých pohledů.
Klíčová slova: Geomarketing; Geospatial Software; Location Intelligence
Název práce: Design and utilization of models focused on geomarketing support in the commercial sector
Autor(ka) práce: Klika, Pavel
Vedoucí práce: Jašek, Pavel
Oponenti práce: Šperková, Lucie
This thesis deals with the modern way of market segmentation, namely with the creation and implementation of models using statistical methods, internal data and publicly availa-ble information. Models should serve to commercial use in Business to Customer relation-ship. Outcome of this thesis is the analysis of data sources, building logic and application of models to support decision-making and market segmentation in a company offering in-ternet connectivity. The aim is to verify whether such models are an appropriate tool to support decision making, gain competitive advantage and indicate risky activities from different perspectives.
Klíčová slova: Location Intelligence; Geospatial Software; Geomarketing

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika