Sociální aspekty komunikace na pracovišti

Název práce: Sociální aspekty komunikace na pracovišti
Autor(ka) práce: Klimeš, Josef
Vedoucí práce: Hiršová, Miloslava
Oponenti práce: Míková, Irena
AKTUALIZOVATKomunikační a prezentační dovednosti, tzv. měkké dovednosti, jsou nedílnou součástí výkonu manažerské práce. Mnohdy zastávají klíčový aspekt, který rozhoduje o úspěchu či neúspěchu jedince. Mylně jsou však tyto dovednosti pokládány za vrozené neboli nezměnitelné. Předkládaná bakalářská práce má přesvědčit čtenáře o opaku, přičemž ve své teoretické části v sobě kombinuje znalosti získané z odborné literatury a prezentační dovednosti získané praxí. Výzkumná část práce je zaměřena na analýzu online dotazníkového šetření ve společnosti ŠKODA AUTO a.s. V závěru práce je pozornost věnována interpretaci výsledků s návrhy na jejich zlepšení. Cílem této práce je posloužit jako manuál základních komunikačních a prezentačních dovedností manažera.
Klíčová slova: Komunikace; Prezentace; Manažerské dovednosti
Název práce: Social aspects of workplace communication
Autor(ka) práce: Klimeš, Josef
Vedoucí práce: Hiršová, Miloslava
Oponenti práce: Míková, Irena
AKTUALIZOVATCommunication and presentation skills, so-called. soft skills are an integral part of the manager´s daily performance. Often they´re the key aspects that determine the success or failure of a very single person. Mistakenly, these skills are considered innate or unalterable. The thesis supposed to convince the reader to the contrary opinion. The theoretical part is combining the knowledge gained from literature and presentation skills acquired through practice. The research is focused on evaluating of the online questionnaire distributed at ŠKODA AUTO a.s. In conclusion, attention is paid to the interpretation of results with suggestions for their improvements. The aim of this work is to serve as a technical manual of basic communication and presentation skills of managers.
Klíčová slova: Manager´s skills; Presentation; Communication

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management