Faktory úspěchu crowdfundingové kampaně v prostředí českého internetu

Název práce: Faktory úspěchu crowdfundingové kampaně v prostředí českého internetu
Autor(ka) práce: Pekárek, Jan
Vedoucí práce: Kubálková, Markéta
Oponenti práce: Topolová, Ivana
Crowdfunding je takový způsob financování projektu, kdy jsou peníze získávány od velkého množství drobných přispěvatelů. Tato práce má za cíl identifikovat základní faktory úspěchu crowdfundingové kampaně na základě statistické analýzy projektů na portálu HitHit.cz. Dále přináší soubor doporučení, jak vytvořit úspěšnou crowdfundingovou kampaň, a charakteristiku největších amerických a českých crowdfundingových portálů.
Klíčová slova: Crowdfundingový portál; Crowdfundingová kampaň; Crowdfunding; HitHit.cz
Název práce: Factors of Success of a Crowdfunding Campaign within Scope of the Czech Internet
Autor(ka) práce: Pekárek, Jan
Vedoucí práce: Kubálková, Markéta
Oponenti práce: Topolová, Ivana
Crowdfunding is a way of financing a project when money is raised from a large number of small contributors. The main objective of this thesis is to identify key contributing factors of success of a crowdfunding campaign based on statistical analysis of projects on HitHit.cz. As a further contribution, this thesis aims to provide recommendations on how to create a successful crowdfunding campaign, as well as to review characteristics associated with the biggest crowdfunding portals in the USA and Czech Republic.
Klíčová slova: Crowdfunding portal; Crowdfunding campaign; Crowdfunding; HitHit.cz

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací