Turecko jako destinace mezinárodního cestovního ruchu

Název práce: Turecko jako destinace mezinárodního cestovního ruchu
Autor(ka) práce: Kořínková, Kateřina
Vedoucí práce: Abrhám, Josef
Oponenti práce: Kalábová, Markéta
Předmětem mého zkoumání je Turecko jako destinace mezinárodního cestovního ruchu. Hlavním cílem diplomové práce je v rámci pozitivních i negativních vlivů zhodnotit celkové postavení destinace Turecka na mezinárodním trhu cestovního ruchu. První kapitola je věnována teoretickému vymezení mezinárodního turismu včetně předpokladů pro jeho rozvoj. Druhá kapitola předkládá základní informace o Turecku, aktuální ekonomické situaci a dopadům cestovního ruchu na tureckou ekonomiku. V poslední kapitole je zanalyzován samotný cestovní ruch Turecka, a to v mezinárodním srovnání.
Klíčová slova: Turecko; Mezinárodní cestovní ruch; Ekonomika; Předpoklady rozvoje
Název práce: Turkey as a destination of international tourism
Autor(ka) práce: Kořínková, Kateřina
Vedoucí práce: Abrhám, Josef
Oponenti práce: Kalábová, Markéta
The subject matter of my research is Turkey as a destination of international tourism. The main aim of my diploma thesis is to assess the overall standing of Turkey as a destination on the international tourism market with respect to both positive and negative externalities. The first chapter is dedicated to a theoretical definition of international tourism including the conditions of its development. The second chapter presents basic information on Turkey, current economic situation and effects of tourism on Turkish economy. In the last chapter, an international comparison is made to analyse Turkish tourism itself.
Klíčová slova: Tourism; Turkey; conditions of tourism development; Economy

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod