Využitie manažmentu online reputácie v ubytovacích zariadeniach

Název práce: Využitie manažmentu online reputácie v ubytovacích zariadeniach
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom práce je analýza používania sociálnych sietí a nástrojov pre správu online reputácie ubytovacími zariadeniami. Informácie potrebné pre analýzu boli získané z dotazníkového šetrenia, ktorého sa zúčastnili štvorhviezdičkové a päťhviezdičkové hotely v Prahe. Rovnako bolo autorkou prevedené porovnanie nástrojov pre správu online reputácie, ktoré sú v súčasnosti na trhu dostupné. Po podrobnej analýze sú vyvodené závery a odporúčania, ako môžu ubytovacie zariadenia efektívne komunikovať na sociálnych sieťach a rovnako efektívne riadiť svoju online reputáciu, ktorá je v súčasnosti pri výbere vhodného ubytovacieho zariadenia hosťom veľmi dôležitá.
Klíčová slova: reputácia ubytovacích zariadení; online recenzie; manažment online reputácie; sociálne siete; sociálne médiá; recenzné portály
Název práce: Využitie manažmentu online reputácie v ubytovacích zariadeniach
Jazyk práce: Slovensky
Klíčová slova: sociální médiá; sociální sítě; recenzní portály; reputace ubytovacích zařízení; online recenze; management online reputace
Název práce: Application of online reputation management for accommodation facilities
Jazyk práce: Slovensky
The aim of the diploma thesis is to analyze the use of social media and use of online reputation management tools by accommodation facilities. Information was obtained from survey among four and five star hotels situated in Prague. Moreover there is an analysis of online reputation management tools which are currently available on the market. After detailed analysis certain conclusions and recommendations are proposed to hotels to help them with effective communication on social media as well as with effective management of online reputation which is nowadays very important for potential guests who search for their accommodation online.
Klíčová slova: social media; online reputation management; review sites; online reviews; social networks; hotel reputation

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů