Analýza financování výzkumu a vývoje v České republice

Název práce: Analýza financování výzkumu a vývoje v České republice
Autor(ka) práce: Vacek, Jan
Vedoucí práce: Hnilica, Jiří
Oponenti práce: Sieber, Patrik
Tématem této bakalářské práce je analýza financování výzkumu a vývoje v České Republice. Výzkum a vývoj je důležitý pro posílení konkurenceschopnosti České Republiky, neboť představuje zdroj zvyšování produktivity, hospodářského růstu i zaměstnanosti. Výsledky výzkumu a vývoje vedou k vytváření nových výrobků a služeb, čímž zvyšují kvalitu života českých občanů. Tato bakalářská práce se zabývá analýzou financování výzkumu a vývoje v České republice. Cílem práce je zjistit, kdo v České republice výzkum a vývoj financuje, kam tyto finanční prostředky plynou a jakým způsobem a na co jsou využívány. Také je zde věnována pozornost zaměstnancům pracujícím ve výzkumu a vývoji a také pracovištím, ve kterých tito zaměstnanci pracují. Bakalářskou práci pak uzavírá porovnání údajů za Českou republiku s ostatními státy Evropské Unie.
Klíčová slova: výzkum; výzkumní pracovníci; financování vědy
Název práce: Analysis of Financing Research and Development in the Czech Republic
Autor(ka) práce: Vacek, Jan
Vedoucí práce: Hnilica, Jiří
Oponenti práce: Sieber, Patrik
The topic of this bachelor Thesis is an Analysis of Financing Research and Development in the Czech Republic. Research and Development (R&D) plays an important role in improving the competitive ability of the Czech Republic, for it constitutes a source for increasing productivity, economic growth and employment. The results of R&D lead to creation of new products and services, which in return increases the quality of life of the Czech citizens. This bachelor thesis focuses on analysis of financing R&D in the Czech Republic. The objective is to find out who finances R&D in the Czech Republic, where do these funds go to, and what they are used on. This thesis also focuses on R&D employees and R&D departments in which they work. The bachelor thesis is concluded by comparison between the R&D data for Czech Republic and other countries form the Europian Union.
Klíčová slova: R&D department,; research and development; R&D financing

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská