Uplatňování pohledávek v insolvenčním řízení

Název práce: Uplatňování pohledávek v insolvenčním řízení
Autor(ka) práce: Vyškovská, Vendula
Vedoucí práce: Hásová, Jiřina
Oponenti práce: Kříž, Radim
Diplomová práce se zabývá problematikou přihlašování pohledávek do insolvenčního řízení. Sledováno je nakládání s pohledávkou od jejího přihlášení až po přezkumné jednání, na kterém je pohledávka zjištěna nebo zamítnuta. Práce je taktéž zaměřena na charakteristiku jednotlivých druhů pohledávek a problematiku jejich přihlašovaní. Práce se zaměřuje na důkladnou analýzu vad přihlášek pohledávky a jejich důsledky na uplatnění takové pohledávky v insolvenčním řízení. Součástí práce je podrobný rozbor dílčích popěrných úkonů a osob, které je mohou činit. Dále jsou zkoumány důsledky popěrných úkonů. Též jsou srovnány nedávné změny zákona týkající této problematiky a použita judikatura pro analýzu výkladových problémů.
Klíčová slova: Pohledávka; Přihláška pohledávky; Věřitel; Popěrný úkon; Insolvenční řízení
Název práce: Application of creditor´s claim in insolvency proceeding
Autor(ka) práce: Vyškovská, Vendula
Vedoucí práce: Hásová, Jiřina
Oponenti práce: Kříž, Radim
This diploma thesis deals with topic called Application of creditor´s claim in to the insolvency proceeding. Attention is paid on handling with this debt in the time between registration and review procedure, on which is this debt validated or rejected. This thesis is also focused on characteristics of each type of debt and their registration. The main focus of this thesis is on analysis of the topic - defects of registrations and its consequences on the creditors claim in insolvency proceeding. Part of this thesis is also detailed analysis of each disclaiming act and each person which can do this act. After that are studied consequences of these disclaiming acts. There is also compared current legislation with the old one and used jurisprudence for law interpretation.
Klíčová slova: Insolvency proceeding; Disclaiming act; Creditor; Debt registration; Debt

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Podnikání a právo
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra podnikového a evropského práva