Mobilní aplikace pro obchody s oblečením a módou

Název práce: Mobilní aplikace pro obchody s oblečením a módou
Autor(ka) práce: Gronesová, Nikola
Vedoucí práce: Kubálková, Markéta
Oponenti práce: Topolová, Ivana
Diplomová práce se zabývá návrhem mobilní aplikace pro obchody s oblečením a módou. V potaz přitom bere, jak digitální technologie ovlivňuje spotřebitele a korporátní prostředí. Navrhovaná aplikace se jmenuje Digital Closet a její podstatou je digitalizace šatníku. Charakterizovány byly jednak samotné mobilní aplikace a nejznámější operační systémy, z nichž jeden byl vybrán pro navrhovanou aplikaci. Součástí práce byla analýza trhu s mobilními aplikacemi v módním průmyslu a dva výzkumy. První proběhl na spotřebitelském trhu a druhý v obchodech s oblečením.
Klíčová slova: digitalizace šatníku; generace Y; návrh aplikace; mobilní aplikace; digitální technologie; nové technologie v obchodě
Název práce: Mobile application for clothing stores
Autor(ka) práce: Gronesová, Nikola
Vedoucí práce: Kubálková, Markéta
Oponenti práce: Topolová, Ivana
The aim of diploma thesis is to suggest a mobile application for clothing stores. At the same time it takes into account how consumers and businesses are influenced by digital technologies. The app´s name is Digital Closet and its purpose is to organize your closet. Thesis includes a description of a mobile application in general and the well-known operation systems. Then one of the operation systems was set as a basic requirement for suggested application. This thesis also in part analyzes mobile applications at fashion industry. In conclusion, two surveys were conducted. First survey aimed at consumer market and the second one at clothing stores.
Klíčová slova: generation Y; digital technology; digital technology; application proposal; mobile application; new technology in retail

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací