MICE CESTOVNÍ RUCH V PRAZE SE ZAMĚŘENÍM NA POŘÁDÁNÍ KONGRESU ICCA 2017

Název práce: MICE CESTOVNÍ RUCH V PRAZE SE ZAMĚŘENÍM NA POŘÁDÁNÍ KONGRESU ICCA 2017
Autor(ka) práce: Skálová, Barbora
Vedoucí práce: Jenčková, Jiřina
Oponenti práce: Abrhám, Josef
Diplomová práce se zabývá problematikou kongresového turismu, který je mnoha destinacemi vnímán jako značně atraktivní forma cestovního ruchu. V praktické části se zaměřuje zejména na výroční kongres pořádaný významnou mezinárodní kongresovou asociací ICCA, který bude Praha hostit v roce 2017. Cílem práce je charakterizovat odvětví kongresového průmyslu s důrazem na segment kongresů a konferencí pořádaných asociacemi a jinými neziskovými organizacemi, následně pak zhodnotit dosavadní kroky subjektů participujících na přípravě a realizaci prestižního kongresu organizace ICCA.
Klíčová slova: convention bureau; Praha; MICE cestovní ruch; kampaně kandidatur; kongres; ICCA
Název práce: MICE TOURISM IN PRAGUE WITH A FOCUS ON ORGANIZING THE ICCA 2017 CONGRESS
Autor(ka) práce: Skálová, Barbora
Vedoucí práce: Jenčková, Jiřina
Oponenti práce: Abrhám, Josef
This thesis deals with the topic of congress tourism, which is perceived as a substantially attractive form of tourism in many destinations. The practical part focuses on the annual congress organized by ICCA - a significant international conference association, that Prague will host in 2017. The aim of this work is to characterize the sector of convention industry with emphasis on the segment of congresses and conferences organized by associations and other non-profit organizations, and subsequently to evaluate the steps the entities participating in preparation and execution of the ICCA prestigious congress have taken so far.
Klíčová slova: ICCA; MICE tourism; convention bureau; Prague; candidacy campaigns; congress

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů