Analýza a návrh optimalizace podnikových procesů v oblasti spisové služby

Název práce: Analýza a návrh optimalizace podnikových procesů v oblasti spisové služby
Autor(ka) práce: Vosecký, Ondřej
Vedoucí práce: Chlapek, Dušan
Oponenti práce: Hemala, David
Diplomová práce se zabývá optimalizací spisové služby Českého telekomunikačního úřadu. Práce definuje tři základní cíle. První cíl je popis aktuálního stavu spisové služby pomocí procesního modelování. Druhý cíl je identifikovat potenciál zlepšení v rámci dané procesní skupiny. To znamená stanovení priorit procesů, odhad aktuální a požadované úrovně zralosti procesů, stanovení klíčových aktivit, stanovení požadované úrovně popisu procesů a zpracování snímkovacích tabulek. Tyto činnosti jsou v úvodu práce metodicky podloženy teoretickým textem. V závěru práce je zhodnocení limitů, které vyplynuly z předchozích kapitol zjištění potenciálu zlepšení. Stěžejní cíl práce je návrh optimalizace celé procesní skupiny formou projektů.
Klíčová slova: Klíčová aktivita; Reálný potenciál zlepšení; Státní správa; Měření výkonnosti procesů; Proces; ČTÚ; Spisová služba
Název práce: Analysis and design business processes optimization in administration management
Autor(ka) práce: Vosecký, Ondřej
Vedoucí práce: Chlapek, Dušan
Oponenti práce: Hemala, David
This diploma thesis is focused on optimizing administration management in the Czech telecommunication office. The thesis has three essential objectives. The first objective is the analysis of present state of the administration management using the process modelling. The second objective is to identify the real potential for improvements of the process group. That means to specify process priority, estimate current and desired levels of process maturity, identify key activities and determine the level of process description and processing framing tables. These activities are supported by the methodically theoretical text at the first part of the thesis. The evaluation of limits determining potential improvements resulted from previous chapters and is contained in the final part of this thesis. The fundamental objective of this work is to design the optimization of the process group using the form of future projects.
Klíčová slova: Government; CTU; Key Activity; Performance Measurement processes; Administration management; Process; Real improvement potential, absolute potential for improvement

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií