Monitoring cykloturistiky na vybraném úseku Labské stezky

Název práce: Monitoring cykloturistiky na vybraném úseku Labské stezky
Autor(ka) práce: Kamarýtová, Tereza
Vedoucí práce: Jarolímková, Liběna
Oponenti práce: Mourek, Daniel
Diplomová práce se zabývá monitoringem cykloturistiky na úseku Labské stezky mezi Prahou a Roudnicí nad Labem. Cílem práce je zmapování současné situace na tomto vybraném úseku stezky a zjištění jejího ekonomického přínosu. Teoretická část je zaměřena na vysvětlení základních pojmů, představení subjektů na podporu cykloturistiky, dále jsou zde uvedeny možnosti financování cyklistické dopravy. Závěrečné dvě kapitoly teoretické části jsou věnovány monitoringu cyklistické dopravy a produktu Labská stezka. Praktická část prostřednictvím dotazníkového šetření analyzuje vybraný úsek Labské stezky.
Klíčová slova: Cyklostezka; Cyklistika; Cykloturistika; Labská stezka
Název práce: Monitoring of cycle tourism on a selected section of the Elbe route
Autor(ka) práce: Kamarýtová, Tereza
Vedoucí práce: Jarolímková, Liběna
Oponenti práce: Mourek, Daniel
The diploma thesis is focused on monitoring of cycle tourism on a selected section of the Elbe route between the cities of Prague and Roudnice nad Labem. The main goal of the thesis is to analyse current situation on this selected section of the route and to find out about its economic benefits. The theoretical part consists of explanation of the basic cycling terminology and the subjects supporting the cycle tourism are also presented there. Additionally prospective possibilities of funding are introduced there. The last two chapters of the theoretical part are focused on monitoring of the cyclists and the product of the Elbe route. The practical part analyses the selected section of the Elbe route.
Klíčová slova: Elbe route; Cycling; Cycle tourism; Cycle route

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch