Vliv strukturálních změn na nezaměstnanost na Kladensku

Název práce: Vliv strukturálních změn na nezaměstnanost na Kladensku
Autor(ka) práce: Vavrochová, Veronika
Vedoucí práce: Dobrylovský, Jiří
Oponenti práce: Breňová, Lubomíra
Diplomová práce se zabývá analýzou vlivu strukturálních změn na kladenský okres. Cílem je zhodnotit jaký dopad měly strukturální změny na vývoj nezaměstnanosti v regionu a zda se s tím region dokázal vypořádat, případně jakým způsobem se s danými skutečnostmi vypořádal. Práce je rozdělena na několik částí. První z nich se zabývá teoretickými pojmy a východisky, následuje krátké nastínění historického vývoje, jež ke strukturálním změnám vedl. Dále již navazuje analýza trhu práce a nezaměstnanosti v okrese Kladno. Práce přináší ucelený pohled na vliv strukturálních změn na nezaměstnanost v rámci daného regionu.
Klíčová slova: trh práce; nezaměstnanost; Kladensko; politika zaměstnanosti; strukturální změny
Název práce: The impact of structural changes on unemployment Kladensku
Autor(ka) práce: Vavrochová, Veronika
Vedoucí práce: Dobrylovský, Jiří
Oponenti práce: Breňová, Lubomíra
This thesis analyzes the impact of structural changes in the Kladno district. It aims to evaluate the impact of structural changes to the unemployment situation in the region, and if the region could solve these changes, or how to deal with them. The first one deals with theoretical concepts and approaches, followed by a brief outline of the historical development that led to structural changes. Followed by an analysis of the labor market and unemployment in the district of Kladno. Work gives a comprehensive view of the impact of structural changes in the unemployment rate within the region.
Klíčová slova: structural changes; labour market; employment policy; unemployment; region Kladno

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra mikroekonomie