Výběr Open Source nástroje pro řešení úloh Business Intelligence v malé firmě

Název práce: Výběr Open Source nástroje pro řešení úloh Business Intelligence v malé firmě
Autor(ka) práce: Sukdol, Lukáš
Vedoucí práce: Šedivá, Zuzana
Oponenti práce: Pour, Jan
Diplomová práce se zabývá tématem Open Source Business Intelligence nástrojů z pohledu jejich použití v malé firmě. Teoretická část popisuje historické pozadí vzniku kategorie Open Source nástrojů a teorii Business Intelligence. Praktická část shrnuje možnosti a vlastnosti konkrétních vybraných nástrojů na základě realizace dílčích činností nad daty ?fiktivní firmy. Na základě multikriteriální analýzy je v závěru práce doporučeno řešení pro konkrétní malou firmu a vypracován variantní návrh nasazení??.
Klíčová slova: Talend; Pentaho; Jaspersoft; BIRT; Open source; Business Intelligence; Mondrian; SpagoBI; JPivot; BI řešení
Název práce: BI Open Source tools selection for small company
Autor(ka) práce: Sukdol, Lukáš
Vedoucí práce: Šedivá, Zuzana
Oponenti práce: Pour, Jan
The master thesis deals with a theme of Open Source Business Intelligence tools from the point of view of a small company. The theoretical part describes the historical background of Open Source software and Business Intelligence theory. The practical part summarizes possibilities and properties of particular selected tools, based on implementation of partial activities with fi?ctional company data. Based on a multicriterial analysis, a variant proposal of BI solution for a specifi?c small company is created at the end of the thesis.
Klíčová slova: JPivot; Mondrian; Talend; SpagoBI; Pentaho; Jaspersoft; BIRT; Business Intelligence; BI solution; Open Source

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Podniková informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky