Rozhodování pražských filmových diváků

Název práce: Rozhodování pražských filmových diváků
Autor(ka) práce: Macháček, Ivan
Vedoucí práce: Hanzlík, Jan
Oponenti práce: Zelený, Martin
Cílem této práce je zmapovat postoje pražských filmových diváků ke sledování filmů v kině a doma a zjistit, podle jakých faktorů se rozhodují při výběru konkrétního filmu ke zhlédnutí. Prostředky k dosažení tohoto cíle jsou rešerše existující literatury spojené s tímto tématem a vlastní výzkum formou dotazníkového šetření na vzorku obyvatel Prahy s odpovídajícím demografickým složením. Nejzásadnější závěry tohoto šetření se týkají četnosti sledování filmů v kině a doma, postojů k původu a lokalizaci filmů, postojů k jednotlivým žánrům, faktorů ovlivňujících výběr filmu a porovnání výsledků jednotlivých demografických skupin (podle pohlaví, věku a vzdělání) v rámci těchto okruhů.
Klíčová slova: filmová distribuce; filmoví diváci; filmový marketing
Název práce: Decision making of Prague moviegoers
Autor(ka) práce: Macháček, Ivan
Vedoucí práce: Hanzlík, Jan
Oponenti práce: Zelený, Martin
The aim of this work is to analyze attitudes of Prague film viewers towards watching films at the cinema and at home and to find out on what factors do they base their decision to watch a particular film. The means to achieve this goal are research of existing literature related to this subject and my own research through a questionnaire survey on a sample population of Prague with a corresponding demographic composition. The most crucial conclusions from this investigation are related to the frequency of watching movies in the cinema and at home, attitudes towards the origin and localization of movies, attitudes towards various genres, factors influencing the choice of a film and comparing the results of various demographic groups (by gender, age and education) within these topics.
Klíčová slova: film distribution; moviegoers; film marketing

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra Arts managementu