Analýza zdanění závislé a nezávislé činnosti

Název práce: Analýza zdanění závislé a nezávislé činnosti
Autor(ka) práce: Sabolová, Gabriela
Vedoucí práce: Finardi, Savina
Oponenti práce: Kábelová, Lucie
Cílem této diplomové práce je porovnání daňového zatížení zaměstnance a osoby samostatně výdělečně činné v roce 2016. Diplomová práce je rozdělena na část teoretickou a praktickou. V rámci teoretické části jsou vymezeny jednotlivé pojmy a teoretické aspekty zdanění. Praktická část obsahuje porovnání daňového zatížení zaměstnance a osoby samostatně výdělečně činné při různých úrovních příjmů. Daňovým zatížením se rozumí nejen daň z příjmů fyzických osob, ale i odvody na veřejné zdravotní pojištění a sociální zabezpečení.
Klíčová slova: pojistné sociálního pojištění; švarcsystém; osoba samostatně výdělečně činná; zaměstnanec; daň z příjmů fyzických osob; nezávislá činnost; závislá činnost
Název práce: Analysis of taxation of dependent and independent activities
Autor(ka) práce: Sabolová, Gabriela
Vedoucí práce: Finardi, Savina
Oponenti práce: Kábelová, Lucie
The aim of this thesis is to compare taxation of employee and self-employed in 2016. The thesis is divided into two parts, theoretical and practical research. In the theoretical part, there are defined terms and theoretical aspects of taxation. The practical part consists of comparison of taxation of employee and self-employed at different income levels. Taxation involves personal income tax, health insurance and social security.
Klíčová slova: independent activities; self-employed; employee; personal income tax; dependent activities; svarcsystem; social security insurance

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra veřejných financí