Ocenění podniku Lesní společnost Broumov Holding, a. s

Autor(ka) práce: Sichrovský, Chananel
Vedoucí práce: Štamfestová, Petra
Oponenti práce: Toušek, Jan
Cílem této diplomové práce je odhadnout hodnotu podniku Lesní společnost Broumov Holding, a. s. k datu ocenění 1. ledna 2016. Práce je tvořena dvěma hlavními částmi, teoreticko-metodologickou a související praktickou částí. Pro naplnění cíle práce byla provedena strategická a finanční analýza, identifikovány a predikovány základní generátory hodnoty a vytvořen finanční plán. Samotné ocenění bylo provedeno třemi metodami, na jejichž základě byl následně určen konečný odhad hodnoty společnosti, který dosahuje výše 147 024 tis. Kč. Práce je v praxi využitelná pro ucelený vhled do situace podniku a může rovněž posloužit vlastníkům jako podklad pro cenová jednání, v případě zájmu potenciálního investora o jeho koupi.
Klíčová slova: finanční analýza; hodnota podniku; diskontovaný peněžní tok; finanční plán; strategická analýza
Název práce: Valuation of company Lesní společnost Broumov Holding, a. s
Autor(ka) práce: Sichrovský, Chananel
Vedoucí práce: Štamfestová, Petra
Oponenti práce: Toušek, Jan
The aim of this master thesis is to estimate the value of the company Lesní společnost Broumov Holding, a. s. as of the valuation date 01/01/2016. The thesis consists of two main parts, theoretically-methodological and related practical part. For accomplishing the objective, the strategical and financial analysis were made, also the main generators of the value were identified and scheduled and the financial plan was composed. The valuation itself was realized by three different methods that were afterwards calculated together which resulted into final estimation of the company's value, that reaches 147 024 thousand Czech crowns. The thesis is usable as a full overview of the company's situation and may be also helpful to the owners as a base for price negotiations, in case of potential investor's interest in buying it.
Klíčová slova: financial analysis; discounted cash flow; financial plan; strategic analysis; business value

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie