Elektronické volby a jejich implementace ve Straně svobodných občanů

Název práce: Elektronické volby a jejich implementace ve Straně svobodných občanů
Autor(ka) práce: Štross, Pavel
Vedoucí práce: Bruckner, Tomáš
Oponenti práce: Pavlíčková, Jarmila
Tato diplomová práce se zabývá problematikou a implementací elektronických voleb ve Straně svobodných občanů. Jejím obsahem je rešeršní část a praktická část. Rešeršní část se zabývá volbami a řešeními elektronických voleb, zatímco praktická část analýzou a implementací elektronických voleb ve Straně svobodných občanů. Prvním cílem je poskytnout znalosti, které je nutné použít pro praktickou část práce. A to průzkumem této problematiky a zároveň již realizovaných řešení elektronických voleb ve světě. Druhým cílem je připravit funkční implementaci elektronických voleb ve Straně svobodných občanů. Pro splnění tohoto cíle je provedena analýza a návrh řešení implementace. Přínos autora v této diplomové práci spočívá v naplnění stanovených cílů. Při zpracování práce je proveden výzkum problematiky voleb a elektronických voleb. Po získání těchto znalostí je autorem provedena analýza, návrh řešení implementace a implementace elektronických voleb ve Straně svobodných občanů.
Klíčová slova: volby; Ruby on Rails; implementace elektronických voleb; Strana svobodných občanů; elektronické volby; Ruby; volební systém
Název práce: Electronic elections and impementation of electronic elections in Free Citizens Party
Autor(ka) práce: Štross, Pavel
Vedoucí práce: Bruckner, Tomáš
Oponenti práce: Pavlíčková, Jarmila
This thesis deals with the e-voting implementation in the Free Citizens Party. It contents research and practical part. The research deals with elections and e-voting solutions of elections, while the practical part is about the analysis and the implementation of electronic elections in the Free Citizens Party. The first objective is to provide knowledge that is necessary for the practical part of the thesis by research of these issues and already implemented solutions of electronic elections over the world. The second goal is to prepare the functional implementation of electronic elections in the Free Citizens Party. The analysis and solution proposal of the implementation are made to meet this goal. The author contribution consists in meeting goals of the thesis. During the thesis processing is done a research of elections and electronic elections. After acquiring this knowledge, the author made the analysis, solution proposal of the implementation and the implementation of electronic elections in the Free Citizens Party.
Klíčová slova: implementation of electronic election; elections; Ruby; electronic elections; vote system; Ruby; Free Citizens Party

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií