Tvorba videotutoriálů pro výuku na VŠE

Název práce: Tvorba videotutoriálů pro výuku na VŠE
Autor(ka) práce: Zeman, Ondřej
Vedoucí práce: Šedivá, Zuzana
Oponenti práce: Kupec, Michael
Cílem této bakalářské práce je seznámit čtenáře s novými možnostmi výuky za pomocí informačních technologií a jejich názornou aplikaci při tvorbě výukových materiálů. Hlavním výstupem této bakalářské práce jsou videotutoriály, které slouží k podpoře výuky předmětu 4IT110 Užití MS Excelu v podnikové praxi na Vysoké škole ekonomické v Praze, ale užitečné mohou být také studentům dalších oborů. Tvorba tutoriálů je v mé práci řešena od samotného počátku, a to stanovením metodiky, vytvořením vzorových příkladů až po následné testování tutoriálů studenty a optimalizací videí dle jejich reakcí a připomínek.
Klíčová slova: videotutoriál; e-learning; nahrávání obrazovky
Název práce: The creation of videotutorials for the University of Economics, Prague
Autor(ka) práce: Zeman, Ondřej
Vedoucí práce: Šedivá, Zuzana
Oponenti práce: Kupec, Michael
The purpose of this bachelor thesis is to acquaint readers with new possibilities of teaching by using information technology and its application, when making learning material. The main outputs of this thesis are video tutorials, which serve as an education support for the course 4IT110 Use MS Excel in business practice taught in the University of Economics, Prague. However, it may be useful to other students of different courses. The process of making tutorials is described from the very beginning by specifying methodology, creating model exercises, subsequent testing of tutorials by students and optimisation of videos according to their suggestions and comments.
Klíčová slova: videotutorial; e-learning; screencasting

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky