Analýza rizika strategického podnikatelského plánu společnosti Prestar, s.r.o

Název práce: Analýza rizika strategického podnikatelského plánu společnosti Prestar, s.r.o
Autor(ka) práce: Bartoň, Daniel
Vedoucí práce: Špička, Jindřich
Oponenti práce: Vacík, Emil
Cílem diplomové práce je zpracovat strategický podnikatelský plán společnosti Prestar, s.r.o., identifikovat a vyhodnotit rizika s ním spojená. Značnou část obratu společnosti tvoří ruský trh, který v posledních letech vykazuje nestabilní vývoj. Je provedena strategická situační analýza, na základě které jsou identifikovány rizikové faktory, posléze vypracován finanční plán a odhadnuta hodnota firmy metodou DFCF. Konečně prostřednictvím simulace metodou Monte Carlo je modelován vliv rizikových faktorů na hodnotu firmy. Mezi nejvýznamnější identifikovaná rizika patří v tomto ohledu mimo jiné tempo růstu mezd, vývoj tržeb plynoucích z Ruska či měnový kurz.
Klíčová slova: strategická analýza; simulace metodou Monte Carlo; analýza rizika
Název práce: Risk analysis of the company Prestar's business plan
Autor(ka) práce: Bartoň, Daniel
Vedoucí práce: Špička, Jindřich
Oponenti práce: Vacík, Emil
The goal of this thesis is to compile a strategic business plan of the company Prestar and to identify and evaluate corresponding risks. A substantial part of the turnover is generated by business activities in Russia which recently exhibits unstable development. Strategic analysis is conducted based on the findings, key risk factors are identified and an estimate of the enterprise value based on discounted cash flow is calculated. Finally the influence of the identified risk factors on the enterprise value is simulated using the Monte Carlo method. The key risk factors include wage growth rate, development of sales generated in Russia and the exchange rate.
Klíčová slova: Monte Carlo simulation; strategic analysis; risk analysis

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská