Stanovení hodnoty společnosti Dektrade a.s

Autor(ka) práce: Pop, Tomáš
Vedoucí práce: Kislingerová, Eva
Oponenti práce: Plaček, Jan
Hlavním cílem diplomové práce je stanovit tržní hodnotu vlastního kapitálu společnosti DEKTRADE, a.s. k datu ocenění 1. 1. 2016. Druhým cílem je predikovat vývoj trhu stavebnin. Tyto predikce poslouží i vedení společnosti. Práce bude standardně rozdělena na část teoretickou, jejímž cílem je uvést čtenáře do problematiky oceňování a představit metody, které budou použity v navazující části praktické. Ta se již bude věnovat praktickému ocenění společnosti. To začne strategickou analýzou, na kterou naváže analýza finanční. Následuje rozdělení aktiv na provozně nutná a nepotřebná, prognóza generátorů hodnoty a sestavení finančního plánu. Samotné ocenění bude provedeno pomocí metody DCF entity. Výsledky budou porovnány s účetní hodnotou vlastního kapitálu.
Klíčová slova: Finanční analýza; Ocenění společnosti; Strategická analýza; Stavebnictví
Název práce: Valuation of the company DEKTRADE, Plc
Autor(ka) práce: Pop, Tomáš
Vedoucí práce: Kislingerová, Eva
Oponenti práce: Plaček, Jan
The main objective of this thesis is to determine the market value of the compa-ny's equity DEKTRADE, Plc. to the valuation date 1st January 2016. The sec-ondary objective is to predict the growth of the market. These predictions should help the company's management. Thesis will be typically divided into theoretical part that aims to introduce readers to the issues of valuation and introduce methods that will be used in subsequent practical part. The practical part begins with a strategic analysis to be followed by a financial analysis. Following the distribution of assets to the operationally necessary and unnecessary forecast of value and a financial plan. The actual awards will be made using the method DCF entity. Results will be compared with the book value of equity.
Klíčová slova: Business valuation; financial analysis; construction ; strategic analysis

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie