e-Government a jeho rozvoj na Slovensku

Název práce: e-Government a jeho rozvoj na Slovensku
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práca "e-Government a jeho rozvoj na Slovensku" sa zaoberá dôvodom vzniku e-Governmentu a jeho rozvojom na Slovensku. Ďalej zisťuje úskalia a podmienky, ktoré je potrebné brať do úvahy pri zavádzaní e-Governmentu, ako napríklad dostupnosť pripojenia na internet pre občanov. Alebo či má krajina dostatok financií na rozvoj siete pre správne fungovanie. Práca ďalej skúma poskytované služby a ich využívanie občanmi na Slovensku, ako aj názor občanov na informatizáciu verejnej správy. Na záver navrhuje, ako občanov viacej motivovať aby využívali e-Government vo svojich každodenných životoch.
Klíčová slova: verejná správa; elektronizácia; e-Government
Název práce: e-Government a jeho rozvoj na Slovensku
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práca "e-Government a jeho rozvoj na Slovensku" sa zaoberá dôvodom vzniku e-Governmentu a jeho rozvojom na Slovensku. Ďalej zisťuje úskalia a podmienky, ktoré je potrebné brať do úvahy pri zavádzaní e-Governmentu, ako napríklad dostupnosť pripojenia na internet pre občanov. Alebo či má krajina dostatok financií na rozvoj siete pre správne fungovanie. Práca ďalej skúma poskytované služby a ich využívanie občanmi na Slovensku, ako aj názor občanov na informatizáciu verejnej správy. Na záver navrhuje, ako občanov viacej motivovať aby využívali e-Government vo svojich každodenných životoch.
Klíčová slova: verejná správa; e-Government; elektronizácia
Název práce: e-Government and its Development in Slovakia
Jazyk práce: Slovensky
Diploma thesis "e-Government and its development in Slovakia" deals with origin of the e-Government and its development in Slovakia. It also finds out pitfalls and conditions to be taken into account in the process of implementation of e-Government, such as the availability of Internet access for citizens. Or whether the country has enough funds to develop the internet network for proper operation. The thesis also explores the services and their using by citizens in Slovakia, as well as the views of citizens on eGovernment. Finally, it proposes how to encourage citizens to use e-Government in their everyday lives.
Klíčová slova: public administration; e-Government; electronization

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu