Finanční analýza České podnikatelské pojišťovny

Autor(ka) práce: Weber, Vít
Vedoucí práce: Daňhel, Jaroslav
Oponenti práce: Kábrt, Tomáš
Tato diplomová práce je zpracována na téma Finanční analýza České podnikatelské pojišťovny, dále jen ČPP. V první teoretické části je shrnuta obecná metodika finanční analýzy, která je pak dále upravena pro potřeby a specifika hospodaření pojišťoven. Ve druhé praktické části je pak provedena samotná finanční analýza ČPP na datech z šestiletého období mezi roky 2010 až 2015. Výsledky jsou pak porovnány s konkurenčními skupinami, z nichž jednu tvoří pojišťovna Allianz a druhou průměr trhu, za který jsou brány průměrné hodnoty ukazatelů z účetních závěrek členu České asociace pojišťoven. Z výsledků a vyhodnocení finanční analýzy pak vychází stav finančního zdraví ČPP.
Klíčová slova: finanční analýza; Česká podnikatelská pojišťovna; pojišťovnictví; pojišťovna
Název práce: Financial analysis of Česká podnikatelská pojišťovna
Autor(ka) práce: Weber, Vít
Vedoucí práce: Daňhel, Jaroslav
Oponenti práce: Kábrt, Tomáš
This master thesis is elaborated on topic Financial analysis of Česká podnikatelská pojišťovna further ČPP. First theoretical part summarizes the genaral methodology of financial analysis. Then this methodology is adjusted for needs and specifics of the insurance industry. Second practical part is consist of financial analysis of conrete ČPP on the data of 6 years between 2010 and 2015. Then indicators is comparet with two competitors categories. First one is the Allianz insurance company and the second one is the market average, which is constist of average values from financial statements for members of Czech association of insurance companies. From the evaluation of financial analysis comes the finanancial health of ČPP.
Klíčová slova: insurance company; Česká podnikatelská pojišťovna; financial analysis; insurance

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví