Kalkulace nákladů vybrané firmy

Název práce: Kalkulace nákladů vybrané firmy
Autor(ka) práce: Růžičková, Žaneta
Vedoucí práce: Jánský, Jaroslav
Oponenti práce: Poláčková, Jana
Diplomová práce se zabývá kalkulací nákladů v zemědělském podniku. Cílem práce je zhodnocení přístupů a postupů aplikovaných při řízení nákladů ve vybrané společnosti a zpracování návrhu změn stávajících postupů či nových postupů pro zkvalitnění řízení nákladů a pro zajištění efektivnějšího hospodaření tohoto podniku. V literární rešerší jsou kalkulace nejprve rozebrány obecně a následně ve spojitosti se zemědělstvím. Ve vlastní části práce je zanalyzována současná kalkulační metoda na čtyřech produktech družstva. Používaná kalkulační metoda je porovnána s jinou kalkulační metodou. V závěru práce je provedena komparace vynaložených nákladů s výrobní oblastí a se všemi oblastmi v ČR.
Klíčová slova: manažerské účetnictví; kalkulace nákladů; náklady
Název práce: Cost Calculation of selected Company
Autor(ka) práce: Růžičková, Žaneta
Vedoucí práce: Jánský, Jaroslav
Oponenti práce: Poláčková, Jana
The thesis deals cost calculation on the agricultural company.The goal of the work is to evaluate approaches to cost management in the selected company. There is the processing of changes of existing procedures or new procedures to improve cost management efficient of the company. Calculations are disscussed in general at the first and then in the agriculture. Current calculation method is analyzed in the own part of thesis on four products. Used costing technique is compared with another calculation method. The comparsion with the cost of production areas and all production areas in the Czech republic is performed at the end of the thesis.
Klíčová slova: costs; cost calculation; management accounting

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu