Dopad investiční realizace na hospodaření společnosti

Název práce: Dopad investiční realizace na hospodaření společnosti
Autor(ka) práce: Dlouhá, Lucie
Vedoucí práce: Kozáková, Petra
Oponenti práce: Pevná, Jana
Předmětem diplomové práce je zhodnocení činnosti bioplynové stanice a dopadů její realizace a provozu na hospodaření celé společnosti. Teoretická část popíše základní princip fungování bioplynové stanice a právní úpravu vázanou k výstavbě a provozu bioplynových stanic. Následně se zaměří na investiční teorii, budou zde shrnuty základ-ní metody hodnocení ekonomické efektivnosti investic a vybrané poměrové ukazatele finanční analýzy pro hodnocení podniku jako celku. Metody rozebírané v teoretické části budou použity v části praktické na konkrétní zjištěné údaje ve společnosti AGROSPOL STARÝ PELHŘIMOV spol. s r. o. Výstupem práce bude komplexní shrnutí dopadů výstavby bioplynové stanice.
Klíčová slova: hospodaření společnosti; ekonomická efektivnost investice; bioplynová stanice
Název práce: The impact of realization investment on company management
Autor(ka) práce: Dlouhá, Lucie
Vedoucí práce: Kozáková, Petra
Oponenti práce: Pevná, Jana
The subject of the thesis is evaluation of a biogas station activity and its impact on the entire economy. The theoretical part describes the basics of biogas station functioning and legislation to construct and operate biogas station. Then it focuses on investment theory where basic methods of evaluation of economy efficiency and chosen ratio indexes of financial analysis for company´s evaluation are summerized. In practical part, the methods analyzed in the theoretical part are employed for specific details found in AGROSPOL STARÝ PELHŘIMOV Inc. The outcome of the thesis is a complex summary of impacts of a biogas station construction. Key words: biogas plant, company´s economy, economic efficiency of investment.
Klíčová slova: company´s economy; biogas station; economic efficiency of investment

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu