Spotřebitelské úvěrování v České republice z pohledu klienta

Název práce: Spotřebitelské úvěrování v České republice z pohledu klienta
Autor(ka) práce: Huleš, Matěj
Vedoucí práce: Hejda, Jan
Oponenti práce: Kaczor, Pavel
Cílem bakalářské práce s názvem Spotřebitelské úvěrování v České republice z pohledu klienta je analýza nabídky spotřebitelských úvěrů na českém trhu a vysvětlení základů problematiky spotřebitelského úvěrování. V první části práce vysvětluje základní informace a teoretická východiska související s problematikou. Ve druhé části práce jsou pak tato východiska uváděna do praxe a na dvou modelových příkladech je vysvětlen postup výběru úvěrového produktu, který bude vyhovovat potřebám spotřebitele. K porovnání produktů je zvolena metoda komparace. Komparaci jsou podrobeny úvěry z hlediska celkových nákladů a také dílčí parametry úvěrů, které do těchto nákladů přímo vstupují. V návaznosti na výsledky komparace jsou závěrem přidána praktická doporučení spotřebiteli. Vyústěním práce je souhrnný edukační text, který případnému zájemci o produkty spotřebitelského financování usnadní orientaci při jejich výběru.
Klíčová slova: spotřebitelské financování; úvěr; spotřebitel; komparace
Název práce: Consumer Credit in the Czech Republic from the Client’s Perspective
Autor(ka) práce: Huleš, Matěj
Vedoucí práce: Hejda, Jan
Oponenti práce: Kaczor, Pavel
The aim of the thesis titled Consumer Credit in the Czech Republic from the Client´s Perspective is the analysis of the offer of consumer credit loans in the Czech market and an explanation of the basic problems of consumer credit. The first part explains basic information and theoretical concepts related to the issue. In the second part of the thesis, these concepts are put into practice and two model examples are used to explain the procedure for selecting a credit product that will meet the consumer´s needs. The section deals with the comparison of these products. Credit loans are subjected to the comparison in terms of total costs and sub-parameters of the loans, which affect the costs. Following the results of the comparison, the conclusion contains practical recommendations for consumers. The thesis results in a comprehensive educational text that will help anyone interested in consumer financial products to make their choice.
Klíčová slova: comparison; consumer; credit; consumer financing

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu