Ocenění společnosti PEBAL s.r.o

Autor(ka) práce: Turza, Vladimír
Vedoucí práce: Brabenec, Tomáš
Oponenti práce: Keselý, Ladislav
Předmětem diplomové práce je určení hodnoty vlastního kapitálu společnosti PEBAL s. r. o. k datu ocenění 1. 1. 2016. Protože se jedná o fiktivní znalecký posudek, je celá práce praktická, pouze s občasným vysvětlením použitých metod. Je rozdělena do pěti hlavních částí. V první je vymezena oceňovaná společnost a její charakteristika. Poté je provedena finanční analýza, která si klade za cíl zjistit celkové finanční zdraví společnosti spolu s určením konkurentů. Následuje analýza strategická, která má za cíl stanovit trh, predikovat jeho vývoj a stejně tak vývoj tržeb oceňované společnosti. Na tuto část navážou generátory hodnoty, které tvoří základ finančního plánu. Výstupem poslední kapitoly je ocenění samotné, kdy jsou sesbírány vstupy z předchozích částí, určena diskontní míra a provedeno ocenění metodou DCF. Doplňkově je provedeno i ocenění metodou srovnatelných podniků a také je provedena simulace Monte Carlo, která poskytne pravděpodobnostní rozdělení hodnoty.
Klíčová slova: strategická analýza; PEBAL s. r. o.; ocenění podniku; generátory hodnoty; finanční analýza; finanční plán; metoda DCF entity; Monte Carlo simulace
Název práce: Valuation of PEBAL s.r.o
Autor(ka) práce: Turza, Vladimír
Vedoucí práce: Brabenec, Tomáš
Oponenti práce: Keselý, Ladislav
The thesis aims to determine the equity value of the company PEBAL s. r. o. as of January 1st 2016. It is not separated into theoretical and practical part, because it is considered as fake appraisal of an expert. That is the reason why the whole thesis is practical with occasional theoretical background explanations. In the first part there is basic information provided about the appraised company along with its characteristics. Then financial analysis is carried out which will provide an overall picture of financial health of the company along with determination of competitors. Followed by strategical analysis which deals with the market as whole and predicts its future development as well as development of sales of the valued company. The next part consists of analysing and predicting value drivers and the overall financial plan. Result of the last part is the valuation itself applying discounted cash flow (DCF) method using discounts rate calculated earlier in the chapter. The final chapter also contains market valuation using method of comparable companies along with Monte Carlo simulation, that provides probability distribution of the value of the company.
Klíčová slova: business valuation; value drivers; DCF method entity; financial analysis; Monte Carlo simulation; financial plan; strategic analysis; PEBAL s. r. o.

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance a oceňování podniku
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 12. 5. 2016