Likvidace obchodní korporace bez právního nástupce v České republice

Název práce: Likvidace obchodní korporace bez právního nástupce v České republice
Autor(ka) práce: Polakovičová, Jana
Vedoucí práce: Randáková, Monika
Oponenti práce: Zelenková, Marie
Diplomová práce je zaměřena na proces likvidace obchodních korporací bez právního nástupce podle české legislativy. Likvidace je vymezena z právního, účetního a daňového hlediska. V praktické části práce je znázorněn proces likvidace na fiktivním příkladu i na konkrétní společnosti z praxe. U dalších existujících společností je ověřována hypotéza: "Obchodní korporace, která je více než z 50 % vlastněna státem, plní povinnost zveřejňování účetních závěrek ve Sbírce listin."
Klíčová slova: insolvence; likvidátor; likvidační zůstatek; obchodní korporace; likvidace
Název práce: Liquidation of business corporations without legal successor in the Czech Republic
Autor(ka) práce: Polakovičová, Jana
Vedoucí práce: Randáková, Monika
Oponenti práce: Zelenková, Marie
This diploma thesis is focused on the process of liquidation of the business corporations without a legal successor in accordance with Czech legislation. The liquidation is defined in law, accounting and tax perspective. The practical part of the thesis shows process of liquidation on the example of fictitious company but also on the company from the practice. On the other companies the hypothesis is verified: "Business corporations which are more than 50 % owned by the state publish financial statements."
Klíčová slova: liquidation; liquidation value; liquidator; insolvency; business corporation

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 11. 5. 2016