Ekonomické faktory ovlivňující popularitu vlády na Slovensku

Název práce: Ekonomické faktory ovplyvňujúce popularitu vlády na Slovensku
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom tejto diplomovej práce je zistiť, aký vplyv majú (hlavne) ekonomické faktory na popularitu vlády Slovenskej republiky. Pre potrebu tejto práce boli použité dáta z obdobia 2004-2016. Práca je rozdelená do dvoch častí. V prvej časti sú popísané teoretické aspekty prístupu k popularite vlády, vrátane historického prehľadu vlád na Slovensku. Druhá časť je praktická, v ktorej je vysvetlená metodika k modelovaniu a taktiež samotné výsledky ekonometrickej analýzy. V závere práce sa uvádza záverečné zhrnutie dosiahnutých výsledkov.
Klíčová slova: vláda; Slovenská republika; funkcia popularity; ekonomické faktory
Název práce: Ekonomické faktory ovlivňující popularitu vlády na Slovensku
Jazyk práce: Slovensky
Cílem této diplomové práce je zjistit, jaký vliv mají (hlavně) ekonomické faktory na popularitu vlády Slovenské republiky. Pro potřebu této práce byla použita data z období 2004-2016. Práce je rozdělená do dvou částí. V první části jsou popsané teoretické aspekty přístupu k popularitě vlády, včetně historického přehledu vlád na Slovensku. Druhá část je praktická, v které je vysvětlená metodika k modelování a rovněž samotné výsledky ekonometrické analýzy. V závěru práce se uvádí závěrečné shrnutí dosažených výsledků.
Klíčová slova: funkce popularity; Slovenská republika; vláda; ekonomické faktory
Název práce: Economic factors influencing government popularity in Slovakia
Jazyk práce: Slovensky
The aim of this Master´s thesis is to find out whether there is a relation (mainly) between economic factors and government popularity in Slovakia, based on data from the period 2004-2016. The thesis is divided into two parts. The first part describes theoretical aspects of government popularity function and historical overview of past government cabinets in Slovakia. The second part is practical, that explains a methodology used in modelling and results of modelling itself. At the end of this thesis, there is final summary of attained results.
Klíčová slova: Slovakia; popularity function; economic factors; government

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví