Ocenění distribučních práv společnosti TROJA MOTO, s r.o

Autor(ka) práce: Vízková, Kateřina
Vedoucí práce: Svačina, Pavel
Oponenti práce: Kuchyňa, Pavel
Hlavním cílem diplomové práce je ocenění distribučních práv společnosti TROJA MOTO s r.o.. Odvozeným cílem je specifikace nehmotného aktiva (distribuční práva), včetně porovnání přínosů a nákladů, které z užití tohoto práva společnosti vyplývají. Pro ocenění distribučních práv aplikuji oceňovací metodu nadměrných zisků, která je vhodná pro ocenění specifických nehmotných aktiv. Stěžejní částí práce jsou strategická a finanční analýza, jejichž vyhodnocení je podkladem pro sestavení finančního plánu. V závěrečné kapitole je vyčíslena hodnota samotných distribučních práv.
Klíčová slova: strategická analýza; ocenění; nadměrné zisky; finanční plán; finanční analýza; distribuční práva; nehmotné aktivum
Název práce: Valuation of distribution rights of the company TROJA MOTO s.r.o
Autor(ka) práce: Vízková, Kateřina
Vedoucí práce: Svačina, Pavel
Oponenti práce: Kuchyňa, Pavel
The main objective of this thesis is the valuation of distribution rights of the company TROJA MOTO s.r.o.. Derivative goal is the specification of an intangible asset (distribution rights), including a comparison of benefits and costs that result from the usage of this right for the company. For the valuation of distribution rights, I apply the valuation method of multi-period excess-earnings, which is suitable for the valuation of specific intangibles. The main part are the strategic and financial analysis, which are important basis for the financial plan. The final chapter includes the calculated value of distribution rights themselves.
Klíčová slova: financial plan; intangible asset; financial analysis; strategic analysis; multi-period excess-earnings; distribution rights; valuation

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance a oceňování podniku
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku