Finanční analýza firmy JAWA Moto, s. r. o

Autor(ka) práce: Kváš, Martin
Vedoucí práce: Holečková, Jaroslava
Oponenti práce: Staňková, Anna
Tato bakalářská práce se zaměřuje na finanční analýzu sledovaného podniku JAWA Moto spol. s r. o. v letech 2012 - 2015. Práce je rozdělena do dvou základních částí - metodické a praktické. V první části jsou nastíněny použité metody a ukazatele finanční analýzy, které jsou následně ve druhé části práce aplikovány na sledovaný podnik. Jedná se především o horizontální a vertikální analýzu, analýzu rentability, aktivity, likvidity, zadluženosti, nákladovosti a o bankrotní a bonitní modely. Na závěr jsou výsledky ukazatelů okomentovány a je ohodnocena celková finanční situace společnosti.
Klíčová slova: podnik; finanční analýza; JAWA
Název práce: Financial analysis of JAWA Moto spol. s r. o
Autor(ka) práce: Kváš, Martin
Vedoucí práce: Holečková, Jaroslava
Oponenti práce: Staňková, Anna
This bachelors thesis focuses on the financial analysis of JAWA Moto spol. s r. o. from 2012 to 2015. The thesis is divided into two sections - the methodological and the practical. The first section describes methods and indicators of financial analysis. These are applied to the company data in the second section of the thesis. The analyses made are as follows: horizontal and vertical analysis, analysis of profitability, activity, liquidity, indebtedness, cost ratio and bankruptcy and credibility models. The conclusion comments on the results of the indicators studied and the financial status of the company is assessed.
Klíčová slova: Financial analysis; company; JAWA

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku