Zhodnocení využití Heliosu Orange v podmínkách konkrétního podniku

Autor(ka) práce: Blažek, Martin
Vedoucí práce: Hora, Michal
Oponenti práce: Pelák, Jiří
Hlavním cílem této diplomové práce je zhodnocení využití Heliosu Orange v podmínkách konkrétního podniku. Práce je rozdělena na dvě části, teoretickou a praktickou. Teoretická část je věnována historii účetnictví a vývoji technologií jeho vedení, vývoji ERP systémů, právním předpisům a vybraným možnostem elektronické výměny dat. V praktické části je nejprve popsána konkrétní společnost PNEU PROCHÁZKA s.r.o. Dále jsou popsány a zhodnoceny vybrané nejvíce používané moduly Heliosu Orange s uvedením možností změny využití těchto modulů.
Klíčová slova: historie účetnictví; technologie vedení účetnictví; elektronická výměna dat; ERP systémy; Helios Orange
Název práce: Evaluation of the use of Helios Orange in the context of a specific company
Autor(ka) práce: Blažek, Martin
Vedoucí práce: Hora, Michal
Oponenti práce: Pelák, Jiří
The main aim of this thesis is to evaluate the use of Helios Orange in the context of a specific company. The thesis is divided into two parts, a theoretical and a practical one. The theoretical part describes the history of accounting and developments in the technology of bookkeeping, the development of ERP systems, related legislation and selected possibilities of electronic data interchange. In the practical part, the company PNEU PROCHÁZKA s.r.o. is firstly described. Selected most used modules of Helios Orange are then further discribed and evaluated including the possibilities of change in their use.
Klíčová slova: history of accounting; technology of bookkeeping; electronic data interchange; ERP systems; Helios Orange

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 16. 6. 2016