Kritický pohled na rozvahu v účetním výkaznictví ve Francii

Název práce: Kritický pohled na rozvahu v účetním výkaznictví ve Francii
Autor(ka) práce: Tuzarová, Zdeňka
Vedoucí práce: Žárová, Marcela
Oponenti práce: Valášková, Mariana
Hlavím cílem práce je zhodnotit vypovídací schopnost rozvahy podle francouzských účetních předpisů. První část práce se zabývá obecnou teorií regulace účetnictví a účetního výkaznictví, faktory ovlivňující národní regulaci, formou a cíli účetního výkaznictví s důrazem na rozvahu. Druhá část se věnuje francouzským legislativním pramenům pro účetnictví a účetní výkaznictví. Třetí část představuje definici, strukturu a způsob oceňování aktiv a pasiv podle francouzských účetních předpisů. Čtvrtá a pátá část se věnují výkazu zisků a ztrát a příloze k účetní závěrce podle francouzských předpisů. Poslední část obsahuje analýzu účetní závěrky konkrétní společnosti, na základě které je zhodnocena vypovídací schopnost rozvahy.
Klíčová slova: účetnictví ve Francii; regulace účetnictví; Plan comptable général; vypovídací schopnost rozvahy
Název práce: Critical view of balance sheet in French financial reporting
Autor(ka) práce: Tuzarová, Zdeňka
Vedoucí práce: Žárová, Marcela
Oponenti práce: Valášková, Mariana
The main objective of this thesis is to evaluate the explanatory power of the balance sheet based on French accouting regulation. The first part deals with the general theory of accounting and financial reporting regulation, factors influencing national regulation, form and objectives of financial reporting, with focus on the balance sheet. The second part deals with the French legislative sources for accounting and financial reporting. The third part introduces the definition, structure and method of valuation of assets and liabilities based on French regulation. The fourth and fifth parts are devoted to the profit and loss account and the notes to the financial statements in accordance with French law. The last section contains an analysis of financial statements of a real company, and on this basis explanatory power of balance sheet is evaluated.
Klíčová slova: regulation of accounting ; French accounting; explanatory power of balance sheet; Plan comptable général

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 22. 4. 2015