Železniční doprava na Ukrajině

Autor(ka) práce: Lishchuk, Viktoriia
Vedoucí práce: Zelený, Lubomír
Oponenti práce: Mervart, Michal
Cílem této práce je zhodnotit a zanalyzovat železniční dopravu na Ukrajině, její historie, strukturu, charakteristiky, vymezit silné a slabé stránky. Práce je rozdělená do dvou části: praktickou a teoretickou. Teoretická část je zaměřena na základní pojmy, vztahující k danému tématu. Proberu základní terminologii a technickou základnu železniční dopravy. V praktické části se zaměřím na systém železniční dopravy v Ukrajině, jeho klasifikace, problematiku a tendence rozvoje, faktory, které systém ovlivňují. V závěrečné části jsou shrnuty výsledky provedené analýzy.
Klíčová slova: Železniční doprava; "Ukrajinské železnice"; Ukrajina
Název práce: Ukrainian Railway
Autor(ka) práce: Lishchuk, Viktoriia
Vedoucí práce: Zelený, Lubomír
Oponenti práce: Mervart, Michal
The aim of this work is to evaluate and analyze the rail transport in Ukraine, its history, structure, characteristics, to define its strengths and weaknesses. The work is divided into two parts: practical and theoretical. The theoretical part is focused on basic concepts of the topic, terminology and technical base of rail transport. In the practical part I will focus on the rail transport system in Ukraine, its classification, issues and tendencies of development. In conclusion I will summarize the results of the analysis, which I have recieved in the practical part.
Klíčová slova: Ukrainian Railway; Rail transport; Ukraine

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská