Finanční analýza Moser a.s

Autor(ka) práce: Shcherbina, Marina
Vedoucí práce: Petriashvili, Aleksandre
Oponenti práce: Dufková, Eva
Cílem této bakalářské práce je zkoumání finanční situace podniku Moser, a.s. pomocí metod finanční analýzy a jejich souhrnných ukazatelů, a také provést mezipodnikové srovnání se zástupci konkurence. Celá práce je rozdělena na několik částí, kdy se prolínají praktická a teoretická část. V praktické části je popsána charakteristika společností, provedena samotná finanční analýza, včetně analýzy absolutních, rozdílových a poměrových ukazatelů a také bankrotní a bonitní modely. V teoretické části jsou všechny body z části praktické popsány z pohledu teorie.
Klíčová slova: Finanční analýza; Mezipodnikové srovnaní; Moser, a.s.
Název práce: Financial analysis of Moser, Ltd
Autor(ka) práce: Shcherbina, Marina
Vedoucí práce: Petriashvili, Aleksandre
Oponenti práce: Dufková, Eva
The aim of this bachelor thesis is to investigate the financial situation of Moser, Ltd. using financial analysis methods and their aggregates, and make a comparison of the competing companies. The thesis is divided into several parts, in which the theoretical and practical parts are intertwined. The practical part describes the characteristics of the company, a financial analysis itself, including analysis of absolute, differential and ratio indicators, as well as bankruptcy and credibility models. In the theoretical part are all points of the practical part described from the theory perspective.
Klíčová slova: Financial analysis; Intercompany comparison; Moser, Ltd

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku