Název práce: Logistika a logistické řetězce v kontextu rozvoje dopravní infrastruktury v České republice se zaměřením na silniční infrastrukturu
Autor(ka) práce: Svoboda, Lukáš
Typ práce: Disertační práce
Vedoucí práce: Zelený, Lubomír
Oponenti práce: Klee, Lukáš ; Kleprlík, Jaroslav
Dopravní infrastruktura umožňuje rozvoj národních ekonomik nejenom v Evropě, ale i na celém světě. Stagnace v rozvoji dopravních sítí a stagnace v modernizaci těchto sítí způsobené nedostatkem finančních prostředků a doprovázené absencí využití moderních přístupů a technologií ve výstavbě i v provozu, má fatální dopad na rozvoj obchodu, průmyslu a tím i na rozvoj státu. Disertační práce si klade za cíl popsat a ověřit, jakým způsobem podporuje rozvoj dopravní infrastruktury velkých dopravních staveb pozemních komunikací ekonomiku státu, regionů a ekonomických subjektů. Současně se snaží prověřit, zda realizace těchto staveb akceleruje rozvoj a budování logistických center kolem těchto tahů a jakým způsobem se zprovoznění staveb projevuje ve změnách intenzit dopravy ve vnitrozemí a na hraničních úsecích.
Klíčová slova: dopravní infrastruktura; dopravní model; dopravní prognóza; dálnice; pozemní komunikace; logistické řetězce; financování; rozvoj regionů
Název práce: Logistic and logistic chains in the context of transport infrastructure development in the Czech Republic with an emphasis on road infrastructure
Autor(ka) práce: Svoboda, Lukáš
Typ práce: Dissertation thesis
Vedoucí práce: Zelený, Lubomír
Oponenti práce: Klee, Lukáš ; Kleprlík, Jaroslav
The transport infrastructure facilitates the development of national economies not only in Europe but all over the world. Stagnating transport network development, along with stagnating modernisation of such networks caused by a lack of funds and associated with the absence of modern approach and technology within the construction and operation, has a fatal impact on the advancement of trade, industry and, ultimately, the development of the state itself. The dissertation thesis aims to describe and verify the way the heavy road infrastructure development supports the economy of the whole country, regions and economic entities. At the same time, the thesis strives to examine whether the construction completion accelerates the development and building of logistic centres in the vicinity of such big highways, and the manner the commissioning of such buildings is reflected in traffic intensity changes inland and at the borders.
Klíčová slova: traffic forecast; funding; Transport infrastructure; highways ; roads; regional development; traffic model; logistic chains

Typ studijního programu: Doktorský studijní program
Přidělovaná hodnost: Ph.D.
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská