Název práce: Námořní kontejnerová přeprava mezi Čínou a Evropou na příkladu firmy DB Schenker
Autor(ka) práce: Sůva, Lukáš
Vedoucí práce: Novák, Radek
Oponenti práce: Šimek, Martin
Cílem této diplomové práce je charakterizovat námořní kontejnerovou přepravu a některé důležité elementy, jenž s ní souvisejí. Dalším cílem diplomové práce je na konkrétním obchodním případu popsat z pohledu zasílatele DB Schenker průběh námořní kontejnerové přepravy (LCL) z přístavu v Hong Kongu, porovnat import kusové zásilky z přístavů Hong Kong a Nansha a rozhodnout, která z těchto alternativ je pro zákazníka z nákladového a časového hlediska výhodnější.
Klíčová slova: Import; Námořní kontejnerová přeprava; DB Schenker; Zasílatelství; Sběrná služba
Název práce: Maritime container transport between China and Europe related to the company DB Schenker
Autor(ka) práce: Sůva, Lukáš
Vedoucí práce: Novák, Radek
Oponenti práce: Šimek, Martin
The goal of this diploma thesis is to define the maritime container transport and some of the important aspects, which are closely related to it. The next goal is to describe the single steps of the maritime container transport (LCL) from port in Hong Kong, to compare import of LCL consignment from port in Hong Kong or port in Nansha and to decide which of these option is better for the customer in Czech republic, speaking of time and cost view. This goal is shown on the specific business case in DB Schenker company.
Klíčová slova: DB Schenker; Forwarding; Import; Maritime container transport; LCL

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská