Zahraniční obchod Slovenské republiky se dřevem

Název práce: Zahraničný obchod Slovenskej republiky s drevom
Jazyk práce: Slovensky
Práca približuje hospodárenie s drevom Slovenskej republiky, charakterizuje aktuálnu situáciu lesnícko-drevárskeho sektoru, postupy a praktiky, ktoré využíva a ktoré následne vplývajú na zahraničný obchod krajiny s drevnou komoditou a naväzujúcimi výrobkami z dreva. Práca taktiež analyzuje jednotlivé vplyvy na finálny objem a štruktúru zobchodovanej drevnej suroviny, ako aj mieru efektivity týchto transakcií. Objektívne hodnotí postavenie dreva na Slovensku, efektivitu využitia slovenského potenciálu v oblasti cezhraničného obchodovania s drevom a následne predikuje možné smery jeho ďalšieho vývoja.
Klíčová slova: zahraničný obchod; drevo; Slovenská republika
Název práce: Zahraniční obchod Slovenské republiky se dřevem
Jazyk práce: Slovensky
Práce přibližuje hospodaření se dřevem Slovenské republiky, charakterizuje stávající situaci lesnicko-dřevařského sektoru, postupy a praktiky, které využívá a které mají následně vliv na zahraniční obchod krajiny se dřevem a navazujícími výrobky ze dřeva. Práce rovněž analyzuje jednotlivé vlivy, jak na finální objem a strukturu zobchodované dřevné suroviny, tak na míru efektivity těchto transakcí. Objektivně hodnotí postavení dřeva na Slovensku, efektivitu využití slovenského potenciálu v oblasti přeshraničního obchodování se dřevem a následně predikuje možné směry jeho dalšího vývoje.
Klíčová slova: zahraniční obchod; dřevo; Slovenská republika
Název práce: Foreign trade of Slovak republic with wood
Jazyk práce: Slovensky
The work describes management of wood of Slovak republic, characterizes the current situation of forestry and wooden industry, policies and practices that this sector uses and that affect the foreign commerce with wood and wooden products of the country. This paper also analyses particular influences on the total amount and final structure of traded wood, as well as on the effectiveness of these transactions. It summarizes objectively the position of this commodity in Slovakia, the ability of exploitation of Slovak potential in the area of foreign trade with wood and finally, forecasts the possibility of next trends in this sector.
Klíčová slova: Slovak republic; wood; foreign trade

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů